| xXGeo98Xx a întrebat:

Buna prietenasi, am o problema in legatura cu testiculele. Testiculul stang este mai subtir si mai lasat pe cand cel drept este mai rotund, gras si mai ridicat, iar ca lungime sunt aprox egale(vreau sa mentionez ca daca mauit in oglinda diferenta nu prea se vede decat putin) Asi vrea sa imi raspundeti cat mai repede si va rog sa imi scuzati exprimarea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si la mine este la fel si la inca 50% din omenire. Femeile n-au problema asta happy

| darrio2007 a răspuns:

Asa! Si? Vrei o ruleta sa-ti masori ouale?

| SkyPilot a răspuns:

Nimeni nu e simetric. Daca diferenta e mica, nu ai nici o problema. Daca e mare, un medic te-ar ajuta sa nu te mai gandesti la problema asta (care probail ca e o falsa problema).

| AlexDFY a răspuns:

E normal, doar nu ai vrea sa fie perfect egale, te-ar jena.

| EUBMV89 a răspuns:

La fel ca si sani unei femei nu sunt complet egali nici testiculele unui barbat nu sunt egale, e ceva normal, nu ai de ce sa te preocupi. Numai in situatia in care vezi ca unul din testicule este inflamat sau ceva asemanator, in acest caz te sfatuiesc sa mergi la medic deoarece poate fi semnal de alarma de o anumita boala cum ar putea fi spre exemplu o ernie (fratele meu a avut-o de mic, de aia am mentionat aceasta ''boala'', dar pot exista si altele caror nume nu le mai retin).

| Discord a răspuns:

E perfect normal, nu sunt egale niciodata.