| anonim_4396 a întrebat:

Buna prieteni! Am o intrebare.
Am nevoie niste exercitii pentru a capata o talie tip clepsidra.
Imi puteti da unele?
Multsam. :-x

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Rue a răspuns:

Nu poti capata o talie tip clepsidra daca comformatia ta nu este asa. Poti face o gramada de exercitii iar rezultatul dorit poate fi atins daca deja ai conformatia pentu talie clepidra. Daca vrei sa ai un abdomen plat poti incerca asta: http://www.youtube.com/results?search_query=8+minute+abs&aq=0
Exercitiile sunt mai mult pentru tonifierea muschilor. Daca ai grasime in zona abdominala trebuie sa faci exercitii cardio mai intai, gen mersul cu bicicleta, saritul corzii Tae-Bo, inot, jogging, dans etc.

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ai putea sa porti un corset macar cateva ore pe zi. Ar trebui sa faci si niste exercitii pentru talie (cauta pe youtube). Bineinteles, si alimentatia este importanta. Succes!

| laurici_3736 a răspuns:

Citeste click-ul de ieri sa alaltaieri nu mai stiu sigur dar am vazut niste exercitii tare inteligente, parca se numea Cum sa-ti faci un fund de viespe. Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa la haltere

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa la haltere.

| Biancaveve a răspuns:

Faci sport.

| Biancaveve a răspuns:

Bai fa sport!