| UIV27 a întrebat:

sambata am fost la dentis pentru ca ma durea foarte tare o masea.dentistul mi-a scos nervul si m-a trimis sa fac radiografie.am facut radiografie si am infectie la acea masea.astazi am fost si mi-a mai bagat putin acele in masea si m-a trimis acasa cu gaura descoperita si mi-a zis:sa tragi cu limba infectia din masea,si cand mananci sa o acoperi cu vata, iar dupa 6 zile(de antibiotic)ne intalnim.asa se procedeaza? am 15 ani si mi-e frica ca o sa ma doara in aceste 6 zile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, cam aşa se procedează!

Ţi-a făcut un DRENAJ ca să aibă pe unde se scurge puroiul.
După ce se va vindeca infecţia, o să-ţi plombeze măseaua happy

Toate cele bune.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Da.

| Butnariu_Ovidiu_1996 a răspuns:

He,mi-a scos si mie un nerv, dar nu am facut infectie.Cu toate ca am fost la dentist de mai mult de 6 ori.Am facut si eu radiografie, dar inainte de scoaterea nervului.Ce durere am avut, nu se poate descrie in cuvinte.