| Francesca_Viggiano_ a întrebat:

Buna! Scriu asta aici, pentru ca sunt cam îngrijorată.
A început totul cu o durere pelviană, de unde a rezultat ca am ovare imflamate, ma durea si lombar. In ziua aceea, a început sa ma doară piciorul stâng (de la coapsa in jos spre genunchi).
Durerea lombara si piciorul stâng, ma dureau pe zi ce trece, după a început si piciorul drept, mâinile, genunchii si acum articulațiile mâinilor, degetele mi le simt amorțițe si ma doare osul mâinilor.
Azi, când scriu întrebarea, ma simt foarte slăbită, stare de greață si mâinile si picioarele le simt cam amortite.
Nu stiu ce sa mai spun.
Ce părere aveți? Am făcut radiografie lombara (jos) si nu a ieșit nimic.
Eco la rinichi, nu a ieșit nimic.
Ce-mi recomandați?
Am făcut analize, leucocite si ureea puțin crescute.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Posibil o boala autoimuna: artrita, reumatism samd.
Noi nu avem de unde sa stim ce ai, nici macar daca esti adolescenta, ori femei de 70 de ani si ai reumatism.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce părere aveți? Te rezolvă o părere de aici? Încearcă o dietă cu fructe de sezon. Vezi ce iese.

| Smmo a răspuns:

VSH-ul cum este?
Mergi la medicul de familie cu analizele. Daca a avansat atat de mult nu e bine.

| SuperCoolDude a răspuns:

Nu mai puneti intrebari medicale pe internet. Mergi la doctor.

Doctorii fac atatia ani de scoala special ca sa iti raspunda la intrebari de genul si tu crezi ca te pot ajuta niste nestiutori pe internet? rolling on the floor

La doctor du-te cu intrebari de genul, nu aici.