| moniii5 a întrebat:

Buna,se da examen de admitere la Faculatea de asistenti medicali Carol Davila? Daca da, in ce consta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, se dă examen de admitere!

"La Facultatea de Moaşe şi Asistenţă medicală generală concursul de admitere include două discipline (Biologie obligatoriu şi, respectiv, Fizică sau Chimie la alegere), cu un număr total de 80 de întrebări (60 pentru proba obligatorie şi 20 pentru cea la alegere)." - SURSA = Metodologia de admitere de la linkul oficial :
http://www.umfcaroldavila.ro/......itere-2015

...prilie.doc

Vezi şi Tematica la linkul :
http://www.umfcaroldavila.ro/......-2015/fmam

Toate cele bune.