| Adelina906 a întrebat:

Buna seara, am o prietena care o doare in partea stanga langa stinghie. durere o are de vreo trei zile nu a mai durut-o asa de tare ca in seara asta. dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Stinghie? Adică? Eu nu am învățat termenul ăsta. Trebuie un consult, o ecografie pentru a determina cauza care îi provoacă aceste dureri.
Nu pot să dau un diagnostic așa. Pot fi multe cauze ale durerii în stânga și depinde unde practic. Orice medic întreabă ce a mâncat, băut cum a căptat durerea dacă a mai avut antecedente medicale (dureri în trecut acolo). Trebuie făcute investigații pentru a oferi un diagnostic. Medicul de familie o va trimite la gastroenterologie.

1 răspuns:
| KimLola a răspuns:

In cazuri de genu se merge urgent la un medic!