| Happy a întrebat:

AM o problema!
Ma doare stomacul si-mi vine sa vomit. Ce pot sa fac? Nu mai pot de durere.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mina a răspuns:

Cand ma doare stomacul, mananc iaurt si imi trece. Am incercat cu pastile, dar nu au avut efect. Incearca.

8 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Daca iti vine sa vomiti, vomita, chiar straduieste-te, caci probabil ai mancat ceva care nu ti-a cazut bine si acel ceva trebuie eliminat. Dupa aceea bea un ceai de menta care te calmeaza.

soothe
| soothe a răspuns:

Un ceai de ghimbir, dar cred ca este tarziu deja (e trecute de 4 dimineata; sorry!)

Stefan
| Stefan a răspuns:

Anunta doctorul de familie si nu te agita.

| fabiola a răspuns:

Un ceai de menta si niste covrigi!

| anad a răspuns:

Ar fi bine sa poti sa vomiti ca se usureaza stomacul si elimini alimentele care au provocat indigestia. Daca ai bicarbonat alimentar poti sa iei cu apa o jumatate de lingurita. Te va ajuta sa vomiti sau iti linisteste stomacul.

| 334499 a răspuns:

Orice-ai face nu vomita! Incearca cu-n ceai!

| lynysyk a răspuns:

De urgenta te adresezi la medic, caci te va durea si mai tare

| cristinuca05 a răspuns:

Apa cu zaharhappyla mine functioneaza pentru greata