| niculai123456789110 a întrebat:

Buna seara am si eu nevoie de cateva raspunsuri de la voi.De vreo 2 saptmanani simt in partea stanga a capului cateva impulsuri mai exact la tampla si vena este foarte umflata la tampla parca merge mereu cv prin partea stanga a capului dar de vreo 2 zile ma simt rau imi vine sami inghit limba si parca abia vorbesc crying( as vrea sa stiu daca am simptomele unui anvrism cerebral

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu ai simptomele unui anevrism cerebral. Pare mai mult un atac de panica, dar e bine sa mergi la medicul de familie pentru cateva investigatii simple.

| niculai123456789110 explică (pentru Brigaela):

Da sunt si pic aiurit ma panichez din orice oricum multumesc pentru raspuns

| untu a răspuns:

Fa-ti un masaj la tample sau la talpile picioarelor! Dar va doare ceva? Ar trebui sa mergi la medicul de familie sa va consulte si sa va tremite la analize prin computerul tomograf sau prin RMN! Stai linistit ca nu ai nimic grav, dar e mai bine sa previi in caz ca daca apare ceva si trebuie tratat la timp!

| niculai123456789110 explică (pentru untu):

Nu ma doare nimic si anul trecut am facut un ct si nu aveam nimic am mai avut asa ma tinea 2 zile senzatia asta la tampla dar acum e de 2 saptamani mentionez ca am 20 de ani si nu cred ca as putea avea anevrism