| zuzu19 a întrebat:

am si eu o mica intrebare.In ultima vreme m-am inchis, ma simt obosita de tot, oricat as dormi nu am suficienta energie, sunt tot timpu obosita.Ce as putea face sa-mi recapat tonusul, energia, puterea? multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Evita stresul, foloseste o alimentatie echilibrata si sanatoasa(fara alcool, tutun, cofeina). Practicarea unor exercitii fizice zilnic ajuta la evitarea sindromului de oboseala.Activitatea fizica ajuta la scaderea stresului psihic si duce la bunastare psihica si cresterea stimei de sine.Ar fi indicat sa efectuezi activitatea fizica in timpul zilei sau seara devreme si nu in apropierea orelor de culcare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti prea stresata sau ai probleme de sanatate. Poate e ceva de moment, e vreo astenie de primavara...
Consuma ceai verde regulat (contine cofeina), iti da energie, insa nu-l bea seara, ci dimineata si/sau la pranz/ pana in ora 18. happy

Ai putea cumpara spirulina (e pe baza de plante) si regleaza cam tot ce e in neregula cu sanatatea tahappy Poti cumpara ulei de peste, coenzima Q10...sau poti cumpara de la farmacie capsule din care sa faci suc (vitamine, multiminerale etc.)

kiss

| dana90 a răspuns:

Trebuie sa mergi la medic probabil ai imunitatea scazuta sau nu ai destul fier in corp