| Vivilica a întrebat:

Bună seara! Are cineva idee unde pot face o electromiografie? Am găsit la sanador dar tocmai în iunie, cu plata! Dacă știți cumva mai rapid undeva si dacă se poate cu bilet deși nu cred. Mulțumesc pentru răspunsuri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Medicul de familie trebuie sa stie, intreaba l pe el.

| Violleta2022 a răspuns:

Cu bilet de trimitere, dureaza si mai mult, fiindca cozile de asteptare sunt de peste 6 luni.
La clinicile private este cel mai rapid, platesti si te programeaza cat de repede este posibil, iar daca sunt foarte-foarte ocupati, atunci se poate si in 2-3 luni.

| Fatamuntilor a răspuns:

De obicei medicul de familie da trimiterile catre specialist.Acolo iti faci programarile.La mine(cardilogiee)a dura de o mai bine luna.La fel si pentru analize.

| trophin a răspuns:

E EMG ..mergi la spital. ori mergi la urgente ori la cabinete, doctori cu hartii, un doctor de 20 de ani, fara licenta, doctorat.