| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara.As putea consuma conserva de ton daca fac antrenament de definire? Am vazut ca nu contine carbohidrati si lipide aproape deloc... in schimb multe proteine. Este adevarat ce scrie aici? http://calorii.oneden.com/Calorii-Conserva-de-ton-bucati -in-suc-propriu-La-Miranda.html

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Carbohidratii si altele le poti obtine din alte alimente... dar nu uita : pentru masa, pentru cresterea muschilor -PROTEINELE sunt principalul elemet!
Fara proteine muschii nu iti vor creste! Iar cea mai buna proteina se poate obtine din tot felul de pesti, in afara de astea e cea mai sanatoasa carne din cate exista! Bafta!