| Aléx_Aléx_1995_58Dt a întrebat:

Bună seara! De 2 saptamâni mi-am scos mâna din ghips. Doctorul mi-a spus ca după aceasta perioadă o s-o pot folosi la loc. Am avut tot osul radius rupt si din uină jumătate+deplasare destul de serioasă. (NU A NECESITAT OPERAŢIE). Astăzi am vrut sa ridic un carte(nu foarte grea) şi m-a luat o durere(nu serioasă, dar pe un timp de 10 minute). Ce trebuie să fac pentru a folosi mână ca cealaltă? Cum pot învinge frica de a ridica obiecte în mână? FUNDĂĂĂ!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| karsivan a răspuns:

Mergi la medicul de familie sa dea sa faci fizioterapie pentru recuperare adica masaj gimnastica recuperatorie asistat de un medic si o sa=ti recuprezi mana si functiile ei. Exista centre pentru asa ceva si in spitale sau clinici.

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Nu forta mana asa de repede.