| Pufikk a întrebat:

Bună seara!
De aproximativ un an acea secreție albă (transparentă) "își face apariția" toată luna, nu doar înainte de menstruație. Știe cineva din ce cauză?
Mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Secretia vaginala isi face aparitia la intrarea in pubertate a fetitei, pe la 13-14 ani si inceteaza dupa menopauza.
Secretia vaginala este prezenta tot timpul in vagin, umezind vaginul, fiind mai abundent inainte de menstra, sau cand suntem excitate si mai putin abundenta, in celelalte zile din luna.
Procesul este foarte normal si sanatos, intamplandu-se tuturor fetelor si femeilor care au ciclu menstrual si automat secretie vaginala.