| anonim_4396 a întrebat:

De cateva zile scuip flegma cu o substanta maronie, ce este mai exact?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cred ca ai o raceala puternica la plamani, adreseaza-te medicului de familie si cere o trimitere catre pneumologie, vei face o raza pulmonara, eventual o analiza la sputa(acea secretie eliminata de tine)
Nu amana vizita catre medic ca vei suferi mai mult.
Trateaza-te corespunzator sa nu ai de suferit.
O zi frumoasa sa aihappy

1 răspuns:
| cristimihailov a răspuns:

Chestia maronie este sange inchegat. Cand infectia este prea puternica sau locul este prea iritat, mai curge si sange care se observa in mucozitatile pe care le scuipi.