| Mara987865 a întrebat:

De doua zile mă doare capul, vomit, îmi merge burta. Dupa vreo doua ore dupa ce m-au apucat durerile de cap mi-a desantat bunica cu chibrite si toate s-au lasat la fundul paharului, cica sunt deocheata. De doua zile sunt la fel, din ora in ora îmi descanta dar toate betele de chibrite cad la fundul paharului. Ce pot sa fac sa îmi revin? Ma doare capul de mor, am stari de greata si azi am vomitat de trei ori. Va rog mult sa ma ajutati. Chiar nu știu ce se intampla cu mine în ultimele zile.
Va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate esti insarcinata!
Poate ai facut o toxinfectie alimentara...
De ce nu mergi la medic, daca chibriturile bunicii nu te ajuta?!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Știu ce zici, dar aici nu e vorba de deochi. Poate ai făcut indigestie. Tu nu ai Furazolidon sau Saprosan în casă? Sunt pastile antibacteriene, indicate în toxiinfectii alimentare, pentru tratamentul diareei. Citește-le prospectul. Și mâine poți întreba o farmacistă, te va ajuta cu mai multe.
În locul tău, eu luam NOSpa și Furazolidon.

Răspuns utilizator avertizat
| Porcusorul a răspuns:

Medic, maica, nu descantece. Pastile, nu chibrite. Medicina si nu superstitii.

| Chernobyl a răspuns:

Du-te la medic ai facut toxiinfectie alimentara s-au ai facut febra de la la ploile din ultima vreme s-au ai facut insolatie, cum am spus te duci la medic maine dimineata azi da ca nu ai pastilute la tine nu ai ce face.Insanatosire placuta

| Mara987865 explică:

Poate sa fie oare și de la caldura? Unde lucrez nu este aer deloc. Ma simt și foarte obosita in ultimele zile. Azi abia am stat pe picioare la servici.