| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara! De foarte puțin timp, mai exact 2 săptămâni ma confrunt cu foliculita, însă doar pe picioare. Cum ma epilez cu lama, îmi apar și îmi trec destul de greu niște bubițe așa, nu ma dor, însă ma mananca, am folosit mixtura mentolata si sunt mai ok. Însă as vrea sa știu despre folisan sau fucidin. Au eficientă, ajuta? Dacă îmi mai puteți recomanda si alte unguente/creme etc pentru tratarea foliculitei. Știu ca un remediu este epilarea definitiva, momentan nu îmi permite nici timpul nici din punct de vedere financiar, însă voi apela in viitorul apropiat când voi putea. Cel putin pe timp de vara as vrea sa remediez situația cu foliculita, căci este destul de inestetic. Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| haileewatson a răspuns:

Recomand epilarea cu ceara la salon, iar pe viitor sa strangi niste banuti sa faci epilare definitiva.