| WillowLizzie a întrebat:

Bună seara, dragi utilizatori TPU! Am o fire înclinată spre anxietate. În general, sunt curajoasă, dar mi-e foarte teamă de diaree. O urăsc! Știu că nu e plăcută de nimeni, dar pentru mine a devenit o fobie. Am mare grijă ce mananc, cum pregătesc mancarea și cat o țin la cuptor. Totuși, astăzi am făcut o greșeală de care nu mă credeam capabilă. Tatăl meu mi-a făcut o vizită și îi era foarte foame. Aveam o pungă de cartofi dulci la congelator, preprăjiți, pe care trebuia să-i țin la cuptor 25 de minute. Nu m-am uitat la ceas, i-am scos, și am fost convinsă că erau făcuți, deoarece puteam să-i pătrund cu furculița. Cand i-am gustat, erau cruzi în interior. Am continuat să mănanc, crezand că erau doar o senzație. Dar nu! I-am băgat din nou în cuptor, dar am apucat să mănanc ceva. Întrebarea mea este- dacă erau preprăjiți și congelați rapid, mai există vreo șansă să fac toxiinfecție alimentară? E-coli enterohemoragică, salmonella...Ce înseamnă de fapt acest procedeu, preprăjirea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Denisa0954 a răspuns:

Preprajit- au fost prăjiți înainte de a fi puși la congelator. Deci au trecut deja printr un proces de gătire
Intr adevăr, as putea spune ca e o problema undeva la tine.
Diareea nu este numai un simptom al toxiinfectiei alimentare sau al unei infecții cu vreo bacterie
Toxiinfectia alimentara apare în general de la alimente expirate, iar ecoli, salmonella, etc in majoritatea cazurilor se gasesc in ouă si carne crude. In legume nu am auzit, mai ales cele congelate

1 răspuns:
| Crackman a răspuns:

Eu zic ca nu ai nimic