| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara e normal ca in rect sa se simta niste chestii moi gen matele adica eu am impresia ca am cancer si am citit ca, cancerul de colon poate fi depistat la deget sunt foarte speriat eu de fire sunt ipohondric adica vara am impresia ca am o boala cand vad niste simptome! Multumesc astept raspunsul dumneavoastra!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca e sa te iei dupa simptomele de pe internet ai cam toate boliile din lume. Mergi la un medic mai bine si vezi daca e ceva grav sau despre ce e vorba.
Sanatate!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ti ai bagat degetul in fund doar ca ai avut impresia ca ai citit ceva pe net?

bolile sunt depistate de medic in urma unor analize si a unui consult

| iulian1302 a răspuns:

Buna! Ceea ce tu numesti ''mate'' pot fii de fapt hemoroizi. Cel mai bine este insa sa iei legatura cu un medic specialist pentru a vedea clar daca este vorba despre hemoroizi sau daca este vorba despre altceva.

| Quiin a răspuns:

Daca o sa stai cu capu la cancer, o sa iti dea si senzatia ca ai cancer. Mai multe te sperii. Du-te la doctor si vezi despre ce e vorba, nu te mai tortura.