| spaimaspaima a întrebat:

E normal daca am nevralgie intercorstala sa simt oboseala in spate simt ca ma apasa ceva de vreo 3 -4 zile durerile mi-au m-ai disiparut. dar o aparut oboseala asta. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai nevoie de un consult medical, tratament.
Sănătate!
Pa, pa.

| neutrino a răspuns:

Sa nu spui ca nu stii ca trebuie sa ajungi la medic!

| Lawliet14 a răspuns:

Trebuie vazut de ce nu ti-a trecut, tot la medic bineinteles. Reconstatat daca e intr-adevar acelasi diagnostic sau nu. Luat tratament din nou. Poti sa mergi si la alt medic.

| ancaflorian a răspuns:

Da, poate fi o nevralgie, sau poate fi o problema de coloana. In orice caz 3-4 zile nu e foarte mult. Ia ceea ce a prescris medicul sau daca nu ai vazut inca un medic, ai putea lua ibuprofen pentru durere. Daca simptomele nu cedeaza intr-o zi-doua, ar trebui sa te intorci la doctor, insa daca nu ai alte simptome (tuse, wheezing (suieraturi la respiratie)), nu cred ca este cazul sa te ingrijorezi. Repet, daca persista, cel mai bine e sa mergi la medic, nu numai pentru discomfortul respectiv, dar mai ales pentru linistea ta...happy