| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, este vreun psiholog pe acest site cu care as putea vorbi? Sau macar o persoana cu cunostinte in domeniu? As avea mare nevoie de ajutor cu ceva...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| diaac a răspuns:

Buna ziua. Psihologi stiu ca exista pe site (cel putin unul, cred ca si mai multi). Persoane cu cunostinte in domeniu si mai multe. Totusi, intrebarea asta mie personal imi suna a invitatie la munca si asistare psihologica gratis si nici nu este expusa problema (macar ca idee, fara detalii). Daca nevoia de ajutor se refera la o situatie punctuala, cel mai sigur primesti raspunsuri daca postezi intrebarea cu situatia respectiva. Din ce am vazut, se dau destul de multe raspunsuri pentru astfel de intrebari, e drept ca unele probabil ti-e mai bine sa nici nu le fi citit, altele sunt chiar bune si utile chiar daca nu vin de la un psiholog. Daca nevoia este pentru o discutie mai ampla (sau chiar mai multe) cu cineva intr-adevar specializat, care sa isi puna la munca niste cunostinte si experienta in domeniu pentru a te ajuta, recomandarea mea este sa mergi la niste sedinte de consiliere sau psihoterapie fata in fata. Altfel, daca totusi chiar vrei un raspuns pe internet, iti recomand sa iti faci cont pe site-ul www.terapeuti.ro si sa iti pui intrebarea la "Sfatul Terapeutului" - acolo primesti raspunsuri ca pe TPU, numai ca toate raspunsurile sunt de la specialisti.

| Andreeaa19 a răspuns:

Buna, sunt o foarte buna ascultatoare, si sunt si in măsura sa dau sfaturi uneori. Am trecut prin multe. Asa ca sa vedem ce problema ai?happy