| Dache_Camelia_1981 a întrebat:

Buna seara fetitei mele ea ieșit pe pleoapă superioară lângă gene o bubiță roșie seamănă cu o aluniță, ce poate fi menționez ca nu o doare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Andreea87978787 a răspuns:

Buna! Cel mai bine du-te cu ea la doctorul de familie sau la spital. Aici nu este nimic avizat din ce spunem, ne putem da doar cu parerea. Si pentru a sti exact ce are si pentru a te linisti mergi cu fetita la doctor, asa este corect. Sper sa nu fie nimic grav!

| Roxette99 a răspuns:

S-ar putea da fie salazion sau ceva in genu... Nu e dureros dar se face cat un bob de orez.