| llauraaaa a întrebat:

Buna seara.imi puteti spune si mie unde pot sa fac un vaccin antitetanos? si cit costa? ..multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
daca stai la tara, incearca la cabinet si nu te costa nimic, daca stai in oras, te poti prezenta direc la urgente si nu te va costa nimic..nu amana!
O zi bunahappy

| BiuL a răspuns:

La orice spital. Daca esti elev, student, bugetar etc nu te costa nimic.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, ar TREBUI să-l primeşti GRATUIT la Urgenţe/Camera de Gardă, sau la orice spital/cabinet medical - în caz de urgenţă.

Dar, practic, este "CRIZĂ" în ţară şi acest vaccin LIPSEŞTE în multe spitale!

În cazul în care îl cumperi din farmacie, te costă în jur de 50 lei - dacă "reuşeşti" să-l găseşti :(

Vezi o listă cu farmaciile care-l au în stoc, la linkul :
http://www.farmaciiledona.ro/......ent-I31099

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La orice spital de urgenta! Cred ca ai si reduceri daca esti elev/student. Succes!

| micutzafinetze a răspuns:

La spital te duci la urgente si nu te costa nimic