| SoranaC a întrebat:

In urma cu 2 luni am fost operata de abces pilonidal ( un hematom) operatia s-a inchis complet, dar am observat ca recent s-a invinetit. Nu ma doare sau ceva. Este posibil sa fie o infectie ceva? De cateva zile m-am apucat si de exercitii fizice. Asta sa fie cauza? Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| MarthaFtz a răspuns:

Buna. Desigur ca exercitiile fizice poate au supra solicitat zona care este inca sensibila. Nu este o infectie, probabil cateva capilare s-au spart din cauza efortului. Iti sugerez sa moderezi efortul fizic si daca nu se imbunatateste aspectul, consulta un medic. Hope you'll get better happy