| anonim_4396 a întrebat:

Intr-o seara am avut atac de panica, am fost la urgente nestind ce am.Mi-au luat sange sa vada daca ii cv in el.Au zis ca ii ok.As dori sa stiu,daca ar fi fost cv in sangele meu s-ar fi vazut? Ex daca ai sifilis,hiv(domne feres-te)sau mai stiu eu, se vedea sau trebuie facut analize speciale pt fiecare boala.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Atacurile de panica vin din anxietate.Nu ai nimic la sange. Faptul ca te sperii sa nu ai cine stie ce boala denota ca esti anxios/oasa. Citeste despre anxietate pe Google.

| Lorena_Bala_1988 a răspuns:

Se fac niste analize standard. Pentru HIV exista teste speciale (ex test Melisa ) la fel si pentru hepatita acestea nu sunt teste standarde. daca faci testul HIV la un cabinet poti primi rezultatul pe mail daca e negativ. Altfel iti spune doar in fata. Eu zic ca te panichezi degeaba si mai mult rau iti faci; si ipohondria e o boala fara suparare.