| Valy03 a întrebat:

Buna seara.

Mama ieri a fript niste piept de pui pe tigaie, iar azi, cand am mancat, am observat niste larve de musca pe ele, partea nasoala e ca am apucat sa mananc si cred ca am si apucat sa inghit cateva. Care sunt riscurile la care m-am expus sau ce putea sa patesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| raoulandres a răspuns:

Nu cred că sunt riscuri mari deoarece mâncarea (împreună cu larvele mâncate ) se vor duce in intestinul gros unde sunt forţate. aşteptând să fie dat,, afara,, nu prezinti nici un risc, însă dacă apar simptome gen,, rău,, sau ori ce altceva, consultă-te cu un medic. şi bea foarte multe lichide

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu se intampla nimic. Unde a tinut puiul de s-au pus mustele pe carne? La geam, neacoperită? Igiena precară.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu ai mancat prea mult, nu patesti nimic, ajung in stomac, se digera si le elimini maine prin scaun, la toaleta.
Daca carnea era deja alterata, posibil sa faci o indigestie, ajungand sa vomiti, sau sa faci diaree.

| Felys a răspuns:

Cate cirese cu viermi nu am mancat cu totii si nu am mai patit nimic, stai linistit, nu este o tragedie ce ai patit tu, se intampla acum vara sa se puna musca sa depuna oua, este neplacut dar nu se moare din asa ceva

| TrăieşteClipa a răspuns:

Ai vazut filmul The Fly musca?

| Divy a răspuns:

Recomandarea mea e usturoi și ardei iute și nu cred că o să ai probleme, dar ar fi bine să mănânci usturoi astfel previi apariția lambrilor.
Multă sănătate