| JustBlack92 a întrebat:

Buna seara.
Saptamana care vine ma duc la dermatolog, si nu stiu cum este, de aceea vreau sa va intreb pe cei care ati fost, ce te intreaba ce fel de control iti fac.
Numai bine.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlexRv a răspuns:

Bună ImAFreak!

Ca studentă la medicină, îți pot spune din proprie experiență:
1. Te va întreba motivul consultației
2. Te va explora fizic
-Semnele de naștere
-Alunite bune/rele
3. Dacă va fi cazul te va explora cu un aparat ce emite lumină albastră. Totul rutină.
4. Sunt chestii care se pot trata pe loc la el. altele care au nevoie de tratament.

Totul depinde de motivul pentru care mergi la dermatolog.

O zi faină!

| JustBlack92 explică (pentru AlexRv):

Este problema pentru cosuri alexandra daca poti sa imi dai mai multe detalii te astept aici.
Mersi frumos alexandra.

| AlexRv a răspuns (pentru JustBlack92):

Pai, daca este vorba de cosuri, trebuie sa stii ca va conta foarte mult ce tip de acnee ai. In acel moment, va decide daca iti va da doar o crema banala, care din punctul meu de vedere nu face nimic, antibiotic sau ceva mai tare cum ar fi ''Rakutan''. Cel mult iti poate cere o analiza de sange, nimic mai mult. Doar va vorbii cu tine si te va explora catusi de putin. happy

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se uita la piele ce altceva pot sa iti faca