| Metalerele5 a întrebat:

Stie cineva vreun remediu contra transpiratiei mainilor? De mica am problema asta si am pus-o pe seama lipsei de calciu sau lipsei de vitamine. Nu am probleme cu transpiratia in general, doar mainile imi sunt mai tot timpul transpirate si cateodata si reci. Este foarte suparator, mai ales ca eu sunt pianista si cand cant, aproape tot timpul trebuie sa ma confrunt cu aceasta neplacere, sentimentul de nesiguranta cand degetele aluneca mult mai usor din clape. Mai ales cand am emotii, inainte de concerte, sau cand sunt suparata, emotionata sau stresata, se accentueaza. Sunt o persoana mai emotiva si cred ca transpiratia e declansata si pe fond nervos. Am auzit ca exista o anumita operatie, cu niste stimulti la subrat, in glandele sudoripare. Dar totusi ma gandesc ca poate s-ar putea rezolva si cu un tratament naturist. Am luat vitamine, calciu, magneziu, dar de problema tot nu am scapat. Imi poate da cineva un sfat? Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| fabiola a răspuns:

Asa cum spui, problema ta este pe fond emotional! Cu timpul trece de la sine si nu te sfatuiesc sa mergi pana la o operatie! Stapaneste emotiile si eventual cere parerea unui medic despre produsele naturiste de la fares(confort emotional-de exemplu)