| 5555Anonim5555 a întrebat:

Bună seara, tatăl meu a suferit un accident vascular și nu mai are forța în piciorul și mâna stângă.
La picior și-a mai revenit, dar mâna stângă incepe să-i tremure.

- Este normal să îți tremure mâna după un accident vascular?
- Cum ar putea să își revină?

I-am cumpărat și o minge de reabilitare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Nu face recuperare?
2 saptamani la spitalul de stat si dupa cu bani in diverse cabinete/centrele.
E esentiala recuperarea.
Plus medicamentele si suplimentele recomandate de medicul neurolog si un stil de viata sanatos = fara alcool, fumat, prajeli si mancare procesata.

| Sophieka a răspuns:

- Recuperare medicala

- Sprijin moral din partea familiei

- Multa iubire si optimist

- Faceti cu el exercitii fizice

Imposibilul poate deveni posibil!

| Mopmop a răspuns:

Trebuie sa intelegi ca depinde mult de zona din creier si marimea AVC-ului avut, varsta tatalui tau. Recuperare totala nu este posibila, sechele raman.
Totul depinde de el. Pe langa recuperarea fizica importanta este si cea psihologica!
Trebuie sa fii alaturi de el sufleteste, tu si familia!
Multa sanatate va doresc!