| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU! Am niste carii si as vrea sa le tratez cu ulei de nuca de cocos am citit pe net ca trateaza cariile si vroiam sa intreb daca imi poate trata cariile deja instalate. Nu am dureri dar vreau sa previn scoaterea maselei si as vrea sa incerc asta. ca rog sa ma ajutati. mie imi este frica de dentist si as incerca orice alta varianta inafara de mersul la dentist. Va rog sa ma ajutati. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Pinocchio a răspuns:

Doar tratamentul la stomatolog iti poate ajuta dintii tai.
Trebuie plombat.

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Cariile se trateaza la stomatolog.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Multe postii sunt pe netul asta, si multi le iau pe bune. Du te la medicul stomatolog si lasa prostiile

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU poţi "trata" cariile cu ulei de nuca de cocos rolling on the floor

Doar stomatologul poate să te trateze!

Toate cele bune.

| Felys a răspuns:

Ar da faliment stomatologii daca s-ar trata cariile gata instalate cu ce spui tu, nu exista asa ceva, nu mai cauta inutil remedii ca risti prin trecerea timpului sa ti se scoata maseaua cu totul, cum observi o mica carie fugi la medic si in felul asta vei avea maselele tale cat mai mult timp