| Florinel690 a întrebat:

Buna seara TPU. Am si eu o intrebare. Cand intru in apa,intr-o piscina de exemplu, in momentul in care apa imi ajunge cam pe la piept simt ca ma sufoc si respir foarte greu. din cate am inteles e un fel de boala. Imi puteti spune cum se numeste?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Dispnee.Dar este cauzata de niste afectiuni ale plamanilor. Ceea ce sper sa nu fie cazul la tine. Poate simti asa pentru ca presiunea apei apasa pe cutia toracica si esti tu mai sensibil.

| Florinel690 explică (pentru darrio2007):

Am aceasta problema din totdeauna. Ultima data cand am facut anlizele aveam 10-11 ani si nu sufeream de absolut nimic. nici acum nu simt nimic, nu obosesc, nu am probleme de respiratie, tuse, etc. doar atunci cand sunt in apa patesc asta.

1 răspuns: