| Chocolateforyou a întrebat:

Buna seara TPU! Am si eu o intrebare; ofer fundita + voturi!

Cred ca am tras curent! Ieri a inceput sa ma jeneze oarecum urechea stanga, dar nu foarte tare. Azi la fel si am observat ca ganglionul (sau ce-o fi) de dedesubtul urechii stangi e mai umflat ca cel din partea dreapta si acum, mai sprea seara, mi s-a umflat si partea stanga (falca si dedesubt) si pe deasupra ma doare si in gat. sad
O sa se duca mama la farmacie maine sa-mi ia niste pastile (am luat si in seara asta ceva).

Voi ce credeti ca ar putea fi?
Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| 4l3xu7zu a răspuns:

Pai pentru ureche ia o seringa si niste ulei cald fierbinte si puneti cate 3-4 picaturi in ureche iar pentru gat am avut si eu problema asta trebuie sa-l tii la caldura pune-ti un fular si fa la 2-3 zile bai fierbinti asa mi-a trecut mie. bft!

| Chocolateforyou explică:

Am uitat sa mentionez ca mi-a intepenit si gatul! Adica, nici nu pot sa-mi dau capul pe spate, sa ma uit in sus.