| IngerAlb a întrebat:

Buna seara TPU. Azi am aflat ca am cifoza. Imi puteti spune si mie cam in cat timp apare aceasta? Adica incerc sa ma gandesc de cand mai exact am cifoza, insa nu stiu. Durerile au aparut cam de 1 luna incoace. Ma gandesc ca nu are cum sa apara brusc aceasta deformare. Ma puteti ajuta cu niste raspunsuri? Ce ar trebui sa fac pentru aceasta in afara de kineto? Ma refer ce sa fac eu si respect sa imi raspundeti la intrebarea in cat timp apare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
La aceste toate intrebari, nu crezi c a ar fi indicat sa te vada un medic? doar in urma uno=i control amanntit iti poate raspunde la orice intrebare pusa de tine.
Doar el iti poate da sfat/tratament/si sa iti recomande un anumit exercitiu.
http://www.sfatulmedicului.ro/Afectiunile-coloanei-vertebrale/cifoza_9504
Uite un link asa ca idee.
O seara buna:)

| IngerAlb explică (pentru caramela):

Tocmai am spus ca abia azi am aflat.=> Am consultat un medic, am facut radiografie la coloana

| caramela a răspuns (pentru IngerAlb):

Ai zis ca doar ai aflat, nu ai dat detalii.