| LittleRose a întrebat:

Buna seara TPU! Daca imi iau trimitere de la medicul de familie, sedinta cu un psiholog va fi gratuita? Ma poate indruma cineva pentru orasul Pitesti? Va multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu.Psihologii nu sunt medici si nu au contract cu CASS.Se pot face sedinte gratuite la un pshiholog angajat la un spital sau cabinet de sanatate mintala sau unitate de invatamant.De la medicul de familie se ia trimitere la un psihiatru si acesta da o trimitere la un psiholog care are contract cu CASS.
Altfel, 99% din psihologi sunt liber profesionisti, adica au cabinete particulare cu taxa.