| belle2009 a întrebat:

Bună seara, TPU,
Mama are 48 de ani, are menstruație, dar o dor sânii la atingere şi îi simte grei.
Ce poate avea?
Mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Izabellamirela a răspuns:

Sa faca neaparat si rapid un consult mamar la un ginecolog! Si daca sa nu doreste sa mearga la doctor stai tot pe capu ei, crede-ma ca poate sa aiba ceva grav si daca nu merge din timp, domane fereste, îi doresc mamei tale multa sanatate si fericire si ai grija de ea pentru ca e greu fara mama :* te pup

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Sa faca neaparat si rapid un consult mamar la un ginecolog!
Durerile pot fi din cauza vreunei tumori sau din cauza instalarii menopauzei. In ambele cazuri trebuie sa urmeze indicatiile medicului.

| darrio2007 a răspuns:

Sa mearga la medicul de specialitate. Pentru asta s-au inventat medicii.

| Violleta2022 a răspuns:

O consultatie la ginecolog ar putea-o lamurii!
Din pacate nu putem ghicii, femeia are nevoie de o consultatie pe viu!