| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara tuturor as avea si eu o intrebare de ceva vreme am mucus in gat deci aproape de fiecare data,, scuip,, am mucus, mentionez ca nu fumez.o mica recomandare? multumesc frumos

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la medicul de familie si nu te juca. Persoanele de mai sus sunt inconstiente cand iti dau sfaturi neverificate medical.

| BloodMagickNecromance a răspuns:

Pai trebuie să iei un expectorant. Mucosolvan, ACC, există multe. Întreabă la farmacie care e cel potrivit pentru situația ta.

| Salontanul a răspuns (pentru BloodMagickNecromance):

Nu da sfaturi medicale pe net si daca n-ai competente. Abtine-te! Este ilegal si imoral.

| BloodMagickNecromance a răspuns (pentru Salontanul):

Am spus să întrebe la farmacie, nu mai fi așa panicat că nu pățește nimic. Chestiile astea se dau fără rețetă, deci nu sunt periculoase și chiar sunt potrivite pentru "mucusul din gât". happy

| Salontanul a răspuns (pentru BloodMagickNecromance):

Asa este! De ce sa fiu panicat ca ala poate are TBC si tu ii spui tratament pentru raceala? Cand o sa mori tu de cancer la colon eu o sa-ti prescriu tratament pentru hemoroizi. In felul asta o sa scape lumea mai repede de tine.

| BloodMagickNecromance a răspuns (pentru Salontanul):

Are you for real? Omul n-a spus că scuipă sânge, a spus ca doar are mucus în gât. Doctorul în primă fază tot expectorante o să-i prescrie. Eu zic să te calmezi și să renunți la insulte că nu suntem pe stadion.

| Salontanul a răspuns (pentru BloodMagickNecromance):

Daca crezi ca te-am insultat da-ma in judecata dar se vede ca esti prea greu de cap ca sa pricepi!

| PublicName330 a răspuns:

Trebuie sa-ti iei picaturi de nas, sa-ti stergi nasul. Trebuie sa consulti medicul de familie si o sa-ti zica ce medicamente/pastile sa iei.

| Salontanul a răspuns (pentru PublicName330):

Ala are mucus in gat si tu ii spui sa-si steraga nasul?