| Antmrvd a întrebat:

Buna seara! Vreau mult sa va cer parerea.
Am ft mare anxietatea si teama de orice mai ales de moarte,am mai spus eu pe acest site anterior pe profilul meu gasiti.
Am o mare intrebare.
Am lipsa de vitamine si mi se mai intampla sa am dureri la inima de cateva secunde sau intepaturi sau palpitatii (Am simptomele astea parca de cand am aflat ca unchiul meu e bolnav cu inima).
Eu temandu- ma de orice boala!
Inf,am durerile astea si am momente cand efectiv imi vine sa lesin, inima parca imi bate prea incet sau prea tare, incep sa respir ft greu, parca sa fiu tinuta de nas sau sa am ceva nod in gat si sa nu-mi ajunga aerul, sa imi furnice mainile, sa ma ia ameteala si sa nu mai pot sta parca in picioare.
Am lipsa ft mare de vitamine, mi se intampla uneori si cand nu mananc.
Am fost o data in oras n-am mancat era 4 si cand am coborat in masina si am dat de putin soare, au inceput starile de lesin ft grav..nu mai puteam..cadeam din picioare, nici sa respir nu pot. Am zis ca o sa cad pe jos acolo am alergat pana am ajuns la o bordura la umbra de unde mi-am revenit, sunt ft speriata…

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai anxietate,posibil generalizata, și o forma de anemie.
Ia complex de magneziu, zinc, calciu și minerale și consuma des sfecla roșie.
I-ați bomboane foarte acre când simți că ai anxietate puternica sau musca dintr-o lămâie, altceva ce poți face este sa inspiri 4 secunde, tii in piept tot atata și apoi expiri tot 4 secunde Deep și lent de mai multe ori, poți face 10 repetări pe zi.
Mai poți consuma ceai de sunătoare ajuta in anxietate puțin.
Psihologul sau psihiatrul te poate ajuta cel mai mult daca anxietatea îți afectează viața socială și sportul practicat regulat.
Multă sanatate și ai grija de tinehee hee

| timidu89 a răspuns:

Anxietatea e de vina îți zic eu. Ia vitamine, de murit toți murim. De e sa faci o boala aia e, nu poți schimba soarta. Mulți au diferite boli dar își trăiesc viata asa cum e.

| Gândesclarece a răspuns:

Tot ce ne ai spus acum este doar in capul tau, e foarte greu sa treci singura peste asta de aceea te sfătuiesc să faci pași înspre psiholog.

| ElisssssaMihaelaConstandache a răspuns:

Bună seara! Puteți sa va duceți la medic sa luați medicație. Și cel m ai important sa va rugați și ușor, ușor va veți revenii sănătate. Doamne ajuta. Eu am bipolaritate și eu aveam frica de moarte căci înainte de bipolaritate aveam depresie și anxietate, dar pana la urma dacă ai credința și speranța că totul v a fii bine va fi bine, Dumnezeu e calea el e doctorul sufletului nostru, trupul e trecător vorba doamnei sau domnului cu toții murim într o buna zi. Făceți-vă un set de analize