| rebbyanna28 a întrebat:

Sper sa tratati aceasta problema cu seriozitate!
Eu cand eram mica aveam polipi si respiram pe gura si salivam, la varsta de 8 ani mi-am facut operat operatie de polipi, asa ca am scapat de ei. Eu tot continuam sa salivez si sa tin gura deschisa, poate ma obisnuisem sau era din cauza dintilor mei care crescuse stramb.La varsta de 13 ani mi-am pus aparat dentar la dintii de sus deoarece doi dintre ei imi crescuse in cerul gurii. Am 14 ani si dinti din cerul gurii au venit in fata si sunt toti drepti, acum mi-a pus aparat dentar si jos ca sa se alinieze cu cei de sus.
Din cauza aparatului care isi face treaba eu nu pot tine gura inchisa nici ziua si m-am saturat sa salivez noaptea. Ce pot sa fac ca sa tin gura inchisa noaptea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu poti sa tii gura inchisa ziua, cand esti constienta, ce te face sa crezi ca o sa poti sa faci asta in timpul noptii? Ai rabdare pana-ti scoti aparatul. ^^

| anoniiim1807 a răspuns:

Nu prea ai ce face.
Si eu am polipi si mereu dorm cu gura deschisa.e adevărat ca eu nu salivez. Dar pe nas nu pot sa respir ca ma sufoc.

| MaxiMarcus a răspuns:

Dacă ai aparat dentar fix atunck trebuie să suporţi, dacă nu, fă ca mine şi dă-l jos noaptea.