| anonim_4396 a întrebat:

Buna spuneti-mi daca cu creta colorata creste febra?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| liviu890 a răspuns:

Daca nu ai chef de scoala/liceu, nu este nevoie sa te duci! In drum spre scoala te opresti la o cafenea si stai acolo 1-2 ore si pe urma te duci acasa. Daca te intreaba mama ta de ce te-ai intors poti sa ii zici ca nu s-au facut ore, ca te-ai simtit rau SAU ca te-ai plictisit!
NU ESTE O IDEE BUNA SA MANANCI CRETA! CRETA NU ESTE DESTINATA CONSUMULUI!

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Probabil ca va creste dar nu iti recomand sa te joci cu sanatatea pentru ca nu ai tu chef sa mergi la scoala de exemplu.

| BloodMagickNecromance a răspuns:

Nu mânca aşa ceva. Poţi ajunge şi la boli mai grave.

| Azµre a răspuns:

Da

| Oana92 a răspuns:

Daca incerci asta ai nevoie de consult psihiatric! Compotamentul auto-distructiv, indiferent de scop este un simptom al unor dereglari psihice majore!

| Dan10079 a răspuns:

Da orice creta face asta.Dar nu incerca poti ajunge in stari foarte grave CRETA ESTE TOXICA pentru organism. Sper ca te-am ajutat!