| savino23 a întrebat:

Stie cineva remedii naturale pentru albirea dintilor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| claudiucop a răspuns:

Bicarbonat alimentar. 1 data pe saptamana. periaj! noroc

7 răspunsuri:
| Lacoste a răspuns:

Bicarbonat de sodiu, lamaia.
http://www.adevarul.ro/......96280.html

| Melody a răspuns:

Bicarbonat alimentar amestecat cu lamaie. Dar sa nu abuzezi, pentru ca e abraziv.

| ROB3RT89 a răspuns:

Te speli o data pe zi cu sare sau cel mai bine facu un detartraj.

| greatLOL a răspuns:

Heei.Eu mi-am albit dintii intr-un mod foarte simplu:http://www.coolsmile.ro/

| greatLOL a răspuns:

Si eu am folosit Bicarboat de Sodiu alimentar,imi albeste dintii, dar, pentru ce vreau eu este putin.

| Cosmin4Fan a răspuns:

Poti in 3 moduri: 1) Sare 2) Bicarbonat 3) Intra pe site-ul asta : www.coolsmile.ro! Noroc!

| Yaguar a răspuns:

Dupa ce termii sa speli dindii din nou eai in gura pasta de dinti si cu ea clatesti dintii vreo 15 minute daca doresti poti si mai mult, aceasta nu numai ca albeste dar si intareste dintii. In rest totul depinde de ce pasta folosesti, spre exemplu eu folosesc Colgate. Ca sa fie dintii albi trebuie cel putin 2 saptamini sa faci asa (eu mereu fac asa).