| anonim_4396 a întrebat:

stiu ca suna cam ciudat intrebarea mea da eu am o problema cu menstruatia,am luat luna asta niste vitamine inainte de menstruatie si acum nu mi-a mai venit la fel ca inainte, ar trebui sa ma ingrijorz.Sa apelez la un medic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În principiu, NU cred să fie vreo problemă - şi, oricum, NU are legătură cu administrarea acelor vitamine.

Eventual, precizează prin ce diferă această menstruaţie faţă de cele anterioare...

Toate cele bune.

| Elena00100 a răspuns:

Da ar trebui apelat la un medic. happy

| Rosalyn a răspuns:

Daca vitaminele contineau calciu sau vitamina K, este posibil sa fie responsabile de intarziere sau diminuarea fluxului. Nu este motiv de ingrijorare, decat daca intarzie mai mult de doua saptamani. Menstruatia poate intarzia si din cauza stresului.