| Badger696 a întrebat:

Buna,sugerati-mi niste pastile de nervi si stres pentru un adolescent de 14 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

As recomanda Vitamina B6, cate 2 tablete pe zi, una dimineata si una seara de 200mg.
Atentie, nu cumparati B complex care are in componenta B6, pentru ca concentratia de B6 este atat de mica, ca nu va ajuta. Cautati doar vitamina B6 si va va ajuta cu nervii, stresul si anxietatea!
Tot separat cumpaarti si Mangeziu, ca are concetratie mai mare si sa ia, 1 pastila de Mg si una de B6 dimineata si seara.

http://prodieta.ro/......a-b6-pret/

http://revitalizeazasanatatea.ro/......fericirii/

http://sanatate.acasa.ro/......63397.html

4 răspunsuri:
| PeFuga a răspuns:

Pentru adolescenti recomand ceaiuri de plante si psihoterapie... si mai ales imbunatatirea mediului scolar si familial, sau a situatiei care genereaza stres! In nici un caz pastile date dupa ureche, dupa Dr. Google happy

| GreenVoid a răspuns:

Pisicuta era beata cand ti a raspuns la intrebare laughing Ceai de musetel, lasa pastilele ca nu sunt bune. Daca ai o problema cu nervii, te duci frumos la doctor si iti prescrie el ceva.

| Pisicuta8888 a răspuns:

Buna ziua! Daca si parintii dumneavoastra sunt slabi, inseamna ca va va fi destul de greu sa va ingrasati in mod vizibil(cauza fiind genetica). In primul rand modificati-va obiceiurile alimentare: consumati alimente din toate grupele, adica lactate (cat mai grase), carne, cereale, legume, fructe (cele foarte dulci, uscate sau proaspete). Daca veti lua mesele seara cat mai tarziu aveti sanse mai mari sa se depuna cateva kilograme. Asociati suplimente nutritive pe baza de miere, cum sunt Vitalizant-energizant forte sau Apivitas forte cu suplimentele proteice (Nutri Fort, Protein Forta, batoanele proteice). Daca nu aveti pofta de mancare luati complexe vitaminice (Supradyn, Multivitamine si multiminerale) zilnic, dupa micul-dejun. Iata cateva tratamente(pastile):
+Vitalizant-Energizant Forte;
+EUROVITA MULTIMINERALE;
+Nutri Fort R400

Sper ca te-am ajutat! Funda?

| Badger696 explică (pentru Pisicuta8888):

Eu nu te-am intrebat aia