| anonim_4396 a întrebat:

sunt baiat, am 18 ani si am cam 1.73-1.74. E vreo sansa sa ajung la 1.85 sau macar 1.80?
PS: Nu vreau sa ma apuc de baschet, inot, handbal sau orice altfel de sport ce presupune interactiunea cu oameni.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Că tot s-a pus întrebarea asta... Eu am 1.76-1.78 și am 13 ani. E vreo șansă să mi se oprească creșterea aici?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De ce? Tu nu mai vrei sa cresti?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Degeaba... Daca nu te apuci de baschet sau hadball nu cred ca mai ai sanse sa cresti.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dar chiar asa mult sunt 5 centimetri? Adica mai am 3 ani in care sa cresc, chiar asa de greu mi-ar fi sa ajung macar la 1.80?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da. Gandeste-te ca fetele cresc pana la 18 ani, uneori se opresc la 16.
Nu-ti rata ocazia.
Plus ca e placut sa faci sport.
Are mai multe avantaje decat dezavantaje.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum esti baiat, cresti cam pana la 20-20 si ceva. Nu e tarziu sa practici un sport.

Răspuns utilizator avertizat
| CatalinOrzan a răspuns:

Daca faci un sport gen basketball, dawinking

| anonim_4396 explică (pentru CatalinOrzan):

Bun, dar daca nu fac niciun sport?

| CatalinOrzan a răspuns (pentru anonim_4396):

:/ Habar nu am. Depinde de organismul tau.

| Ionela1ionela a răspuns:

Ridicate la bara. Funda