| Andrusk2 a întrebat:

Buna!
Sunt constipata de ieri. Azi am avut si un scaun cu sange. Chestia e ca nu ma doare in timp ce fac si nici dupa, ca ma gandeam ca sunt hemoroizi, voi ce credeti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Cred ca ar trebui mai intai sa rezolvi cu scaunul si abia apoi sa te informezi mai bine ce inseamna afectiunea numita hemoroizi. Daca nu ai nimic prin casa (otet de mere, fructe, fulgi de ovaz integrali) mergi la cea mai apropiata farmacie.

https://www.sfatulmedicului.ro/......patie_1510