| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Sunt fata si am 16 ani. In februarie m-am gandit serios sa ma pun pe slabit, iar de atunci am slabit undeva la 9 kg, dar problema e ca in oglinda nu vad nicio diferenta. Incerc sa raman intr-un deficit caloric, mananc sanatos, beau doar apa si fac si miscare, dar cu toate ca cantarul imi spune ca am slabit, grasimea tot nu dispare si nu stiu ce sa fac. Cateva sfaturi ar fi utile, multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| nukeyly a răspuns:

1. Date pe net si vezi ce IMC ai in raport cu inaltimea.
2. Dupa asta indiferent ce manaci trebuie sa arzi.
2a. Daca stai la pc 24 ore si ai 7 mese nu-i echilibrat deci nu arzi ce papi, de stai la pc si vrei sa ai 7 mese fale la 24ore de total: 1mar si 8 nuci un pumn de alune si o salata sa zicem in total deci putine calorii.
2b. Dar de sapi in mina 24 ore cu 7 mese atunci trebuie sa pui lemne de fag pe foc, ca nu poti face foc cu cipsuri si pufuleti ma intelegi, nu?
3. Ingrasatul se face din zaharul ascuns in mancare [sucuri mezeluri MDC KFC cipsuri fornetti-cu gust de...(-doar gust-ca fructul e fum)], etc, nu se face din slana cu ceapa si pita, creierul are nevoie de grasimi(nu mult) animale sa functioneze corect
5. In lagarele lui Hitler ai vazut grasi?, nu cred.
6. Exceptiile ca unu din 5000 are bai hormonal e rar si de aia intra pe usa de 95cm intr-o dunga, dar si asta la un nutritionist adevarat se poate regla.
7. Cineva a coborat de la 120 kg la sub 60 in 2 ani cu vointa si alimentatie sustinuta constient dupa ce era sa dea coltul din cauza greutatii si a meselor haotice moderne, si nu-s abureli.

| AlbertoMadalin17 a răspuns:

Continua,grăsimea nu dispare doar dintr un loc, când slăbești slăbești peste tot nu doar pe abdomen sau fund sau nu stiu ce!
Ca sa fii in deficid fa ți deficid pe kg pe care le ai după ce ai slăbit sa continui cu slăbitul dacă înțelegi ce spun!