| anonim_4396 a întrebat:

sunt foarte slaba si scunda. Vreau sa ma ingras si sa ma inalt.deoarece sunt cea mai mica fata din clasa ( daca nu se poate inaltatul, macar ingrasatul!) As vrea sa pun minim 5 kg pe mine
Ce pot sa fac sa fiu mai grasuta si sa ma dezvolt? va rog frumos chiar am nevoie! ( as vrea un program. ceva )
ce sa mananc ca sa ma ingras
si ce sa nu mananc
P. S. nu veniti cu : " o sa te ingrasi tu si o sa te inalti mai asteapta "

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lazio9 a răspuns:

Multi ani de zile eram f. slab si la mine a functionat Vitamia D+Calciu este de cumparat nu e scump si iei 2 pastile pe zi inainte de masa nu mai retin bine programul cum se lua.dar m-am ingrasat mult.mai auzisem la cineva ca Vit.D si Calciul ingrasa...nu am crezut si asa a si fost iti da si pofta de mancare si totui trebuie sa si mananci ceva ceva dar ajuta mult incet incet o sa cresti in volum jejeje mult succes...

7 răspunsuri:
| cristinna23 a răspuns:

Nu exagera cu mancarea, stii merge sa te inalti cu sport si incearca vitamina d cum spune lazio9.

Răspuns utilizator avertizat
| Daniela_8686 a răspuns:

Pentru inaltare trebuie sa faci sport( basket sau innot sunt cele mai recomandate). Cu ingrasatul este mai complicat deoarece nu trebuie sa consumi alimente prajite sau fast-food pentru a te ingrasa. Este o greseala foarte mare. Eu sunt Consultant Nutritionist si mereu le recomand asta celor pe care ii ajut sa se ingrase. In aceasta perioada ofer consultatii nutritionale gratuite celor interesati. Poti beneficia de acest serviciu si la final vei primi un program nutritional personalizat care te va ajuta cu siguranta sa te intrasi. Daca nu ai 18 ani trebuie sa vi insotita de unul dintre parinti. Pentru mai multe detalii, sfaturi sau o programare ma poti cotacta la adresa de mail naito_stardust@yahoo.com si te voi ajuta cu cea mai mare placere. Astept raspunsul tau si sper ca ti-am fost de ajutorhappy

| kanajambe a răspuns:

De acord cu ali002, volley ar fi de preferat. si sport.dar nu sport obositor.sari coarda sau altele.
Mananca dupa ora 8 prajeli sau paine, paste
Intr un fel sportul ti-ar arde din calorii.Mai bine te tii de sport o perioada, pe putin 3 luni, si apoi mananci mai binehappy

| Aly2 a răspuns:

Ca sa te intalti ai putea sa mergi la volei, iar ca sa te ingrasi sa mananci mult. Daca nu merge faza cu mancatul inseamna ca asa este firea ta : sa fi mai slaba.

| illegalb0y a răspuns:

Du-te la McDonald's si mananca un big mac, in alta zii du-te si mananca o shaworma, si inlocuieste sandwichurile cu cartofi prajiti...winkingfunda?

| NoSwear a răspuns:

Ilegalb0y, sa stii ca nu vreau sa mananc nesanatos! mananac si la McDonald's dar doar de cateva ori pe luna. mai astept raspunsuri (: pana acum cel mai mult a fost lui lazio9, si multumesc, o sa incerc!