| Daiana90 a întrebat:

sunt foarte speriata.am observat ca uneori dupa ce stau intinsa cateva minute, jumatate de ora si apoi cand ma ridic ametesc, vad negru si de frica imi inchid ochii si imi simt capul greu.imi revin in cateva secunde dupa aceea. oare de la ce poate fi? precizez ca am si lipsa de calciu dar nu inteleg...de ce ametesc cand ma ridic din pat dupa ce stau intinsta. oare e ceva gravstraight face? si precizez ca am fost anul trecut la doctor pentru cap (ca ma durea capul) si mi-a spus ca trebuie sa mai ies afara ca ma stresez prea mult etc si plus ca am si sinuzita.deci durerile au fost de la astea dar ametilile de la ce pot fistraight face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| Abcfunny a răspuns:

Bună!

Si eu patesc la fel si cand dorm si ma trezesc.
Mama imi ia de la farmacie fiole de calciu :d, iti recomand si tie :d
[cu 10 zile inainte de ati veni menstruatia mai poti lua]

Sanatate!

| maduts a răspuns:

Lipsa de calciu, si eu am pentru ca nu mananc produse lactate sad

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Bună.
Da, de la lipsă de calciu se întîmplă aşa ceva.Consumă fructe şi legume, ai grijă la alimentaţie. Eventual mai mergi la doctor şi îţi spune el care e problema şi cum să o rezolvi.
În legătură cu stresul, dacă eşti stresată încearcă să te relaxezi, concentrează'te pe respiraţie, gîndeşte pozitiv iar dacă te simţi în permanenţă stresată mergi la un psiholog.

| Mihaela_4926 a răspuns:

Lipsa de calciu. Fa-ti control sa nu fi anemica.

Răspuns utilizator avertizat
| andreea32 a răspuns:

Si eu am patit la fel... dar dupa ce am luat vitamine au disparut.
dar acum ca am facut pauza au reaparut...incearca si tu vitamine, poate merge

| Aysa19 a răspuns:

La fel sunt si eu sincer chiar la fel! Avem lipsa de calciu din cauza asta suntem foarte slabite eu iau un fel de magneziu si mi-a zis ca ma voi simtii mai bine! Eu ieri am crezut ca cad jos am ametit f tarelaughing. Nuti fa griji ne va trece daca luam calciu si magneziu :*. Aaa si nu sta la soare asta te face s ametesti mai rau :*

| McCadu a răspuns:

Lips mare de calciu. Du-te si ia calciu cu magneziu cat de repede poti mai ales ca e si foarte cald acum si risti multi, inima ta este slabita etc.

| z8 a răspuns:

Daca te-ai dus la un doctor, i-ai urmat instructiunile si n-a mers...mergi la un alt doctor. Daca-ti zic ca-i lipsa de calciu, intreaba-i : Cum pot scapa de lipsa de calciu? Dati-mi cele mai bune... 5 metode.
Ce ai tu e un simptom ( corpul face ceva ce nu ar face in mod normal- daca ar fi ok ). Un simptom de la ceva usor, sau ceva ...mai putin usor. Asta tu trebuie sa descoperi.

Nu uita, multi doctori sunt incompetenti ( d-aia n-au plecat in afara pentru salarii de 20 de ori mai mari ). Faci ce zice unu, daca nu merge, treci la altul. Eventuali tratezi problema cu 2 doctori diferiti simultan. Ceri o a doua opinie. Il intrebi pe unu : "uite, cineva mi-a spus ca as putea sa am aia si sa fac asta, ce parere aveti, are logica "?

Yo asa as face in locul tau. Daca ar fi fost sa raman cu primul doctor care mi s-a ivit in cale...sa zicem doar ca am progresat mult in materie de doctori de atunci.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la lipsa de calciu si mie mi se intampla la felstraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O fi si lipsa de calciu. dar o explicatie mai buna e- atunci cind stai intins inima bate cu o putere -tensiune- mai mica. cind te ridici brusc, creierul ramine fara singe dureaca putin pina da comanda la inima sa creasca tensiunea.asta se intimpla, ca o fi calciu de vina nu stiu.

| lyrics a răspuns:

Urata senzatsie
asa patesc si eu

| Vampire_fan a răspuns:

Si mie mi se intampla acelasi lucru! Cred ca am lisa de ceva vitamine. o prietena de-a mea a avut acelasi lucru si mama ei i-a dat foarte multe fructe sa manance si ia trecut