| anonim_4396 a întrebat:

sunt insarcinata, in 22 de saptamani, si am o usturime in zona genitala in exterior, nu am scurgeri, ce pot sa folosesc, ceaiul de galbenele si crema de galbenele cu propolis, face bine? ajutati-ma cu un sfat,

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te la ginecolog maine. obligatoriu. Poti sa pierzi sarcina de la o infectie netratata.

| LoryM22 a răspuns:

Eu zic sa te duci la doctor, Sanatate si sarcina usoara.

| mioara a răspuns:

Du-te un dr ginecolog cat mai repede

| cotzobel a răspuns:

Fugi repede la medic...gandeste.te ca mai este o fiinta care depinde de tine... go!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Draga mea, te rog eu sa nu te joci cu viata bebelusului tau! daca ai o usturime, cu siguranta exista si o cauza si nu o poti trata in casa pentru ca nu stii sigur ce este. poate fi o infectie, o ciuperca, un herpes...nu poti sa stii sigur si prin urmare nu te poti trata. du-te la medic si va fi mai bine. el va sti cu siguranta despre ce este vorba si te poate ajuta.nu trebuie sa iei medicamente fara acordul medicului in general si cu atat mai putin in perioada sarcinii. du-te la medic si te va ajuta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai bine te ajuta medicul tau genicolog! Sau nu ai inca? Iti recomand un consult si pentru inceput evita contactul sexual, spalaturi externe cu ceai de musetel in care pui o lingurita de bicarbonat! Totusi mergi la medic!