Întrebare recomandată | MineaStefan1952 a întrebat:

Buna sunt MineaStefan1952
In ce consta varza cruda in alimetatia omului si daca este o proteina care afeteaza in boala gutei?
La revedere

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LovebloveIoNeLaCrysyyGoodMynameisBellDoorBayy a răspuns:

Buna varza nu numai ca este buna la cancer, ulcer si contine fibre necesare omului dar da este o proteina dar trebuie consumata excesiv cum ar fi nu mananci tu 3 varze ca e santoasa in orce caz cotorul varzei are 50% mai mukte protenie decat foaia de varza si este dulce si bun la gust. Varza trebuie consumata cat si cruda dar spalata cat si fiarta in mancaruri. Si varza nu afecteaza guta. este foarte bine sa consumi varza zilnic. Sper ca te-am ajutat funda te rog

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ai mai multe informatii aici,
http://www.revistamagazin.ro/content/view/1474/31/
Te pup!