| Iasmiine a întrebat:

Sunt racita de cateva zile si azi am observat ca mi s-au infundat putin urechile ca sa zic asa. E din cauza asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ion2015 a răspuns:

Da, dar sa iti explic ceva urechile se pot infunda daca nu sufli nasul corect adica cu o mana tii nara si sufli pe cealalta si apoi inversezi

| aaaa12345 a răspuns:

Da

| elisa_6561 a răspuns:

Da. si eu sunt tot racite de vreo 2 zile asa si am mers la doctor si i-am spus la fel ca tine ca am urechile innfundate si ca aud mai incet. Mia spus ca este din cauza raceli si daca folosesc paracetamol sinus si inca alte siropuri imi va trece treptat. Bafta si insanatosire gravnica!