| ColorfulRainbow a întrebat:

Sunt slabuta la corp si as vrea sa imi recomandati ce sa mancanc si cat si de asemenea si ce exercitii sport sa practic si cat de des ca sa obtin un corp tonifiat si mai cu forme. big grin
Nu imi permit din pacate sa umblu la sala.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Ai grija sa iei micul dejun in fiecare dimineata-iti asigura multa energie.Paine integrala, graham sau paine alba prajita, cu putina margarina vegetala. Cereale cu lapte proaspat sau suc de portocale.Mananca multe proteine(carne, peste, oua, lapte, branza) si o multime de fructe si legume proaspete.Alege un sport care sa-ti placa si sa te si distrezi.Mergi mult pe jos, plimba-te cu bicicleta sau mergi la inot cu prietenii.Plimba-te in parc cu fratele sau sora mai mica si jucati-va cu mingea.Cand vorbesti la telefon, fa exercitii.cum ar fi sa relaxezi si sa incordezi muschii stomacului.Nu o sa stie nimeni ca in acelasi timp exersezi! Dansul este o cale grozava sa arzi calorii si sa te distrezi in acelasi timp-asa ca porneste casetofonul si da-i drumul! Vrei sa arati bine? Atunci fi activa!

Răspuns utilizator avertizat
| ĐϋffγtAh a răspuns:

Buna! mananca multe fructe si legume... dar nu in exces! fa abdomene, flotari chiar si ar fi foarte bine daca la scoala ai practica ceva sporturi: handbal, fotbal, basket, etc.
fa-ti un program. in fiecare zii sa alrgi /faci sport si nu uiata de mancarea sanatoasa; nu fasfood'ul eu asa am procedat si am numai 12 ani./o sa tina vei vedea